“Szkoła pamięta” – edycja 2020

Zespół Szkół w Rabce-Zdroju aktywnie wziął udział w tegorocznej edycji akcji MEN pt. “Szkoła pamięta”. W jej ramach, z inicjatywy dyrekcji Zespołu Szkół, zespół zadaniowy nauczycieli przygotował interaktywny i wirtualny spacer po miejscach pamięci z najbliższej okolicy, gdzie uwzględnione zostały ważne pomniki, tablice i popiersia, zapraszamy na spacer po Rabce. Realizacją projektu zajęli się nauczyciele historii: Adam Jaworski oraz Grzegorz Moskal przy wsparciu technicznym nauczyciela informatyki Mateusza Stolarczyka.

Celem akcji MEN-u “Szkoła pamięta” jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.