Caption aligned here

xx_Blog Full Right Sidebar With Frame

     Nasi uczniowie wczoraj, czyli 26 września 2022 roku, odwiedzili Salon Maturzystów, gdzie wysłuchali wykładów eksperckich, dotyczących poszczególnych przedmiotów maturalnych.      Wydarzenie odbyło się pod patronatem miesięcznika „Perspektywy”.
Read More
     W dwusetną rocznice wydania przełomowego tomu poezji Adama Mickiewicza rabczańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Rabcia przygotowało widowisko  Romans z ballada,  oparte na swobodnej kompilacji popularnych ballad romantycznych naszego narodowego wieszcza.      Niestety w wydarzeniu nie mogła wziąć udziału cała szkoła, budynek teatru w Rabce nie zmieściłby wszystkich. Dlatego 26 września przedstawienie oglądały tylko klasy drugie, które obecnie na lekcjach polskiego zajmują się okresem romantyzmu, I klasa humanistyczna oraz wyjątkowo...
Read More
W środę 22 września uczniowie klas 4a, 4b, 4c, 4t oraz 4T udali się do kina „Śnieżka” w Rabce-Zdroju na projekcję filmu pod tytułem: „Orlęta. Grodno ’39” w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza z 2022 roku. Wydarzenie to miało charakter edukacyjny i zostało zorganizowane w związku z niedawno minioną rocznicą agresji Związku Radzieckiego na Polskę.
Read More
20 września w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Każda klasa wykonała plakat prezentujący najważniejsze informacje dotyczące wybranego kraju, a uczniowie ubrali się inspirując barwami narodowymi poszczególnych państw. Zobaczcie jak wyglądał u nas EDJO!
Read More
Tegoroczne egzaminy maturalne dostarczyły nam wielu powodów do dumy. W II Liceum zdawalność wyniosła 100% – dodajmy, że w skali kraju ten wskaźnik w 2022 roku wyniósł 84%, w Małopolsce 87%, a w powiecie nowotarskim 82%. Również wyniki z poszczególnych przedmiotów nasi uczniowie osiągali znacznie wyższe niż przeciętna w kraju, województwie czy powiecie. Szczegółowo obrazują to poniższe tabele: Porównanie średnich wyników w II Liceum Ogólnokształcącym ze średnimi wynikami w województwie...
Read More
1 2 3 206

Text Widget

Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Donec sed odio dui. Etiam porta sem malesuada.

Recent News

Salon Maturzystów
28 września 2022By
Romans z balladą
28 września 2022By
„Orlęta. Grodno ’39”
22 września 2022By
Europejski Dzień Języków Obcych
22 września 2022By

Recent Works