Szkoła Podstawowa w Ponicach
Tablica Antoniny Zachary Wnękowej

• W pierwszą rocznicę śmierci poetki Urząd Miasta Rabka-Zdrój i Gminy ufundował tablicę pamiątkową na jej domu, a w 1999 roku Szkole w Ponicach nadano imię Antoniny Zachary-Wnękowej.
  • W 2008 roku komisja w składzie: ks. Józef Kapcia, Maria Wawryków, Wojciech Kusiak i Zbigniew Kopytek wybrała 99 utworów, które opublikowano w nakładzie 1000 egzemplarzy w książce Czy znasz kwiaty.... Książkę wydało Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju, a wydanie sfinansowali burmistrz miasta i gminy Rabka-Zdrój, Fundacja Rozwoju Regionu Rabka oraz proboszcz parafii św. Teresy.
  • W 2011 roku ukazały się wspomnienia poetki w opracowaniu Anny Mlekodaj Jak żyć, żeby nie umrzeć?...
  • Od 1985 roku w Rabce jest organizowany Konkurs Recytatorski im. A. Zachary–Wnękowej. Biorący w nim udział uczniowie szkół podstawkowych i gimnazjalnych muszą zaprezentować dwa utwory poetów związanych z Podhalem, w tym jeden Zachary–Wnękowej.
  • W czerwcu 2018 odsłonięto w parku Zdrojowym w Rabce odsłonięto ławeczkę Antoniny Zachary-Wnękowej z jej figurą naturalnej wielkości. Autorem pomnika poetki jest rzeźbiarz Piotr Bies.

Nauczyciele Zespołu Szkół w Rabce-Zdroju im. ks. prof. Józefa Tischnera życzą miłej lektury