Klasa 2a i 3a w Bieszczadach

W dniach 7.10.2024 r. do 10.10.2024 r. uczniowie klas 2a i 3a w ramach szkolnej wycieczki odwiedzili położone w południowo – wschodniej Polsce Bieszczady. Celem wyjazdu było poznanie środowiska przyrodniczego i dziedzictwa kulturowego Bieszczadów i Beskidu Niskiego.
Pierwszego dnia, zaraz po przyjeździe, wyruszyli na – dość wietrzną – Połoninę Caryńską, drugiego zaś zdobyli najwyższy szczyt, jeśli chodzi o polską stronę wspomnianych wyżej gór – Tarnicę (1346 m n. p. m.). W trzecim dniu stawili czoła Działowi, Małej oraz Wielkiej Rawce, by później, podążając niebieskim szlakiem, dojść do trójstyku Polski, Słowacji i Ukrainy, zwanego Kremenarosem albo Krzemieńcem. Wracając, zmęczeni podróżą, za cel obrali sobie schronisko pod Małą Rawką i danie dnia – naleśniki z jagodami.
Ostatni dzień, wbrew pozorom, nie został spędzony w górach, gdyż upłynął on na zwiedzaniu klasztoru sióstr nazaretanek w Komańczy (konkretniej miejsca internowania błogosławionego księdza prymasa Wyszyńskiego), kościoła św. Filipa i św. Jakuba w Sękowej, a także cerkwi greckokatolickiej pw. Opieki Bogarodzicy w Owczarach. Kościół w Sękowej i cerkiew w Owczarach to małopolskie obiekty sakralne wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Dopiero po tym wszystkim mogli niemal bezpośrednio dotrzeć na dworzec autobusowy w Rabce-Zdroju, aby po krótkiej chwili wrócić do swoich domów.