Sukcesy uczniów Zespołu Szkół w Rabce – Zdroju im. ks. prof. J. Tischnera w roku szkolnym 2023/2024

Rok szkolny 2023/2024 przyniósł liczne sukcesy uczniów w różnych dziedzinach nauki, sztuki, sportu i działalności społecznej. Wzmożone zaangażowanie młodzieży oraz wsparcie ze strony nauczycieli i rodziców zaowocowały wieloma osiągnięciami, które warto wyróżnić i docenić. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich.

Osiągnięcia naukowe:

Sebastian Róg (4b) – finalista LIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Monika Sobczyk (3b) – uczestniczka zawodów II stopnia etapu ustnego LIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Krzysztof Kurzeja (3b) – finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego. Za Wolność Waszą i naszą”

Tymoteusz Leśniak (5t) – uczestnik II etapu wojewódzkiego Olimpiady Historycznej

Alan Karpierz (2t) – uczestnik okręgowego etapu Olimpiady Języka Francuskiego

Nadia Draus (4a) – Złoty Indeks Politechniki Śląskiej – laureatka

Nadia Draus (4a) – Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej – laureatka

Nadia Draus (4a) – laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady  „O Diamentowy Indeks AGH”

Tymoteusz Leśniak (5t) – udział w II etapie Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”

Nadia Draus (4a) – laureatka Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Nadia Draus (4a) – wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur”

Szymon Patalita (4t) – wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur”

Łukasz Kędzior (2a) – wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur”

Bartosz Ceremon (2a) – wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur”

Maksymilian Karkula (2t) – wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego „Deutschfreund”

Nadia Draus (4a) – I miejsce w I Międzyszkolnych Zawodach Matematycznych powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego (kategoria: matematyka rozszerzona)

Tymoteusz Leśniak (5t) – I miejsce w I Międzyszkolnych Zawodach Matematycznych powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego (kategoria: matematyka podstawowa)

Karol Płaszcz (4c) – I miejsce w I Międzyszkolnych Zawodach Matematycznych powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego (kategoria: matematyka podstawowa)

Jakub Miętus (3a) – III miejsce w I Międzyszkolnych Zawodach Matematycznych powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego (kategoria: matematyka rozszerzona)

Ewelina Michalska (3c) – finalistka XI edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” dla młodzieży szkół ponadpodstawowych

Osiągnięcia sportowe:

Wojewódzka Licealiada w drużynowych biegach przełajowych

I miejsce (klasyfikacja drużynowa) – skład: Piotr Żmuda (3t), Bartłomiej Waśko (2c), Jakub Wójciak (2b), Tomasz Pępkowski (3a), Kacper Jałocha (3t), Robert Żaczek (1t), Bartosz Chyła (3a).
I miejsce (klasyfikacja indywidualna) – Piotr Żmuda (3t)

Wojewódzkie Sztafetowe Biegi Przełajowe w Nowym Targu

II miejsce – skład: Kacper Jałocha (3t), Bartłomiej Waśko (2c), Michał Kowalczyk (4c), Piotr Żmuda (3t), Szymon Hornik (3a) i Jakub Wójciak (2b).

Wojewódzka Licealiada w koszykówce 3×3 dziewcząt w Tarnowie

IV miejsce – skład: Natalia Wójciak (3c), Martyna Ząbek (3a), Martyna Gacek (3c) i Milena Smoleń (2c)

Wojewódzka Licealiada w pływaniu w Myślenicach

III miejsce – Kacper Jałocha (3t)– styl klasyczny

XIII miejsce – Maja Jaromin (1a) – styl klasyczny

Rejonowa Licealiada w koszykówce 3×3 dziewcząt

I miejsce – skład: Natalia Wójciak (3c), Martyna Ząbek (3a), Martyna Gacek (3c) i Milena Smoleń (2c)

Powiatowa licealiada w narciarstwie alpejskim

I miejsce – Franciszek Stolarczyk (2t)

Powiatowa Licealiada w koszykówce dziewcząt

II miejsce – skład: Martyna Ząbek (3a), Martyna Gacek (3c), Natalia Wójciak (3c), Milena Smoleń (2c), Patrycja Sendor (3c), Pola Filas (2a), Maja Jaromin (1a), Vladyslava Kulybaba (1c)

Powiatowa Licealiada w siatkówce chłopców

II miejsce – skład: Kacper Jałocha (3t), Kamil Kowalczyk (4t), Piotr Żmuda (3t), Jakub Rzepiela (2a), Dominik Pyka (2t), Jakub Wójciak (2b), Bartlomiej Waśko (2c), Jakub Rzeszótko (1t), Gabriel Latawiec (2t), Stanisław Lis (4a), Tomasz Pępkowski (3a).
Najlepszy zawodnik : Stanisław Lis (4a)

GRATULUJEMY SUKCESÓW!