W dniach 26-29 maja klasy 1a oraz 1t wybrały się na wycieczkę w Bieszczady do Ustrzyk Górnych. Przez cztery dni zwiedzania udało się przejść Połoninę Caryńską, zdobyć m. in. Małą i Wielką Rawkę, Krzemieniec, Halicz, Rozsypaniec, a także najwyższy szczyt Bieszczad Zachodnich – Tarnicę (1346 m. n.p.m.). Poza poznawaniem natury w programie wycieczki ważna była też miejscowa kultura – na liście odwiedzonych miejsc znalazła się cerkiew bojkowska w Smolniku. W drodze powrotnej młodzież odwiedziła również Klasztor ss. Nazaretanek z miejscem internowania księdza prymasa Stefana Wyszyńskiego w Komańczy, Kościół p.w. św. Filipa i Jakuba w Sękowej (obiekt UNESCO) oraz cerkiew grekokatolicką w Owczarach (obiekt UNESCO). Wspaniała pogoda oraz dobre humory dopisywały wszystkim w czasie wyjazdu, który był nie tylko okazją na integrację, ale również poszerzenie wiedzy dzięki interesującym zajęciom terenowym z geografii pod przewodnictwem profesora Stanisława Osiki.

