Święto Niepodległości w naszej szkole

14 listopada 2013 roku w II Liceum Ogólnokształcącym w Rabce-Zdroju odbyły się uroczystości upamiętniające 95. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
    O godzinie 9.00 nauczyciele i uczniowie zebrali się na sali gimnastycznej – obchody rozpoczęło przemówienie pani dyrektor oraz poświęcenie wizerunku Anioła Polski, przekazanego nam przez rabczańskiego artystę pana Jerzego Koleckiego.
Następnie klasa IIb przypomniała historię odzyskania utraconej wolności, uczniowie wykonali również pieśni patriotyczne,  m.in. Biały krzyż, Rozkwitły pąki białych róż, Wojenko, wojenko.
    Po zakończeniu części artystycznej samorząd uczniowski umieścił obraz „Anioł Polski” pana Jerzego Koleckiego na honorowym miejscu, obok portretu patrona szkoły, Józefa Tischnera – na straży naszej społeczności.

Maria Zembal, kl. IIa