Wycieczka I A i I C do Budapesztu i Wiednia

W dniach 10-13 czerwca klasy I A oraz I C wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Budapesztu i Wiednia.

Cały pierwszy dzień uczniowie spędzili w węgierskiej stolicy, gdzie mieli okazję zobaczyć wiele pięknych zabytków, między innymi: Plac Bohaterów (jeden z największych i najważniejszych placów w Budapeszcie), zespół zamkowy Vajdahunyad, kąpielisko Schehenego, lasek miejski, Bazylikę św. Stefana, stare ulice, wzgórza zamkowe: pałac oraz drogę królewską, labirynty, starówki, baszty rybackie, cytadele i wiele innych. Po tym długim, upalnym i pełnym wrażeń dniu wszyscy udali się na nocleg na Słowację.

W pozostałych dniach wycieczki dokładnie został przedstawiony Wiedeń, gdzie grupa zwiedziła Belweder Górny oraz Dolny, a także miała okazję zobaczyć piękne, zadbane ogrody, Karlsplatz, Muzeum Miasta Wiednia oraz Hofburg.

W ostatnim dniu po śniadaniu wycieczka wyruszyła ponownie do Wiednia, gdzie kontynuowano zwiedzanie. Tego dnia udało się odwiedzić Pałac Schonbrunn (jest to pałac wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO), Gloriette, Teatr Dworski, Volksgarten, czyli ogród różany, Muzeum Historii Sztuki, bardzo ciekawe Muzeum Przyrodnicze, Operę Wiedeńską. Elementem kończącym całą wycieczkę był spacer po Wiedniu nocą.

Po tym wszystkim niezwykle zmęczeni, ale pełni wiedzy i nowych doświadczeń, uczniowie wrócili do domu.