Akademia z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości – klasa 3t

10 listopada 2023 roku, klasa 3t zorganizowała uroczystą akademię szkolną, aby uczcić 105 rocznicę odzyskania niepodległości. Wydarzenie to było nie tylko okazją do refleksji nad historią naszej Ojczyzny, ale także do wyrażenia szacunku i pamięci dla tych, którzy poświęcili swoje życie w walce o wolność.

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego śpiewu hymnu narodowego, któremu towarzyszyła uroczysta asysta sztandarowa. Następnie uczniowie klasy 3t przedstawili część artystyczną, w której podkreślili znaczenie tego historycznego dnia oraz wspomnieli bohaterów, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości. Przywołano również motto  patrona naszej szkoły księdza profesora Józefa Tischnera, który przywołuje jakimi wartościami powinniśmy kierować się każdego dnia, aby zachować i umacniać wolność.

Apel z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości był wyjątkową okazją do zjednoczenia społeczności szkolnej w duchu patriotyzmu i szacunku dla historii Polski. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy poczuli dumę z bycia częścią tego ważnego wydarzenia.