Debata oksfordzka klas humanistycznych

24 marca w naszej szkole zorganizowana została debata oksfordzka pod hasłem:

„Czy media społecznościowe mają pozytywny wpływ na społeczeństwo?”.

Po stronie propozycji wystąpiła klasa 3B w składzie: Dominika Dutka, Ewelina, Jabłońska, Emilia Kowalcze, Patrycja Surowiak. Kontrargumenty przedstawiła strona opozycji, w skład której weszli uczniowie klasy 3b: Małgorzata Piszczek, Krzysztof Kusiak, Maria Latoś, Aleksandra Wodziak. Obie drużyny wykazały się duchem walki i były bardzo dobrze przygotowane.

W wydarzeniu brały też udział pozostałe klasy humanistyczne: 1b i 2b, które słuchały argumentacji mówców, aby na koniec wybrać drużynę, która bardziej je przekonała. Większość zdecydowała uznać stanowisko opozycji (klasa 3b), które dowodziło negatywnego wpływu mediów społecznościowych na współczesne społeczeństwa. Najlepszą mówczynią debaty uznano natomiast Emilię Kowalczę z klasy 3B.

Bardzo ważna była też atmosfera, w której prowadzono debatę. Uczniowie, mimo różnicy zdań, dyskutowali ze sobą w duchu tolerancji i wzajemnego szacunku, dbając o kulturę słowa. Gratulujemy wszystkim uczestnikom debaty!

Zapraszamy na stronę naszej szkoły na Facebooku, aby zobaczyć więcej zdjęć.