Debata oksfordzka klas humanistycznych

W środę 22 marca na szkolnej sali gimnastycznej odbyła się debata oksfordzka, w której wzięły udział wszystkie klasy naszego liceum o profilu humanistycznym. O tym czy „czytanie książek jest nam dziś potrzebne” dyskutowali uczniowie klasy II B oraz III B. Aktywny udział wzięła również publiczność. Stroną propozycji (broniącą tezy) byli tegoroczni maturzyści, zaś stronę opozycji (podważający tezę) reprezentowali uczniowie klasy drugiej. O wyniku debaty zadecydowali w otwartym głosowaniu uczniowie klasy I B. Ostatecznie skończyło się wynikiem 16 do 12 dla klasy III B, a najlepszym mówcą debaty został wybrany Mateusz Zębala (III B). Debata humanistów – która okazała się bardzo ciekawym i aktywizującym uczniów doświadczeniem – na stałe wchodzi do naszych szkolnych zwyczajów. Za rok naprzeciwko siebie znów usiądą uczniowie klas II B i III B.

Zobacz zdjęcia z debaty