Deutschfreund 2010

17 listopada odbył się po raz pierwszy w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Języka niemieckiego DEUTSCHFREUND 2010. Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach: JUNIOR I STUDENT. W kategorii JUNIOR (klasy I LO ) wzięły udział dwie uczennice, w kategorii STUDENT ( klasy II i III LO ) uczestniczyło 9 uczniów. Konkurs trwał 45 minut i polegał na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru.
    Laureatką konkursu została Maria Stożek z klasy II b, która zajęła 2 miejsce w Małopolsce i 11 miejsce w Polsce oraz otrzymała nagrodę rzeczową. Wyróżnienie za dobry wynik ( powyżej 80% poprawnych odpowiedzi) otrzymała Beata Tejza z klasy III a. Trzeci wynik w szkole i szósty w Małopolsce osiągnął Paweł Kluska z klasy III a.