Działalność szkolnego Koła Przyjaciół Biblioteki

13.12.2022r. wolontariusze ze szkolnego Koła Przyjaciół Biblioteki wybrali się z Panią Izabelą Zacharą do Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących im. Św. Tereski w Rabce-Zdroju.
Przez cały rok szkolny systematycznie, co tydzień odwiedzamy podopiecznych Ośrodka, czytając im kolejne fragmenty ciekawych książek i tym samym uatrakcyjniając im popołudniowe godziny pobytu w obiekcie. Spotkanie 13 grudnia było jednak wyjątkowe. Dzięki zorganizowaniu zbiórki pieniężnej i  wsparciu całej społeczności naszej szkoły, mogliśmy przekazać chorym dzieciom świąteczne upominki. Po rozdaniu wcześniej przygotowanych przez nas paczek mikołajkowych, wspólnie z przepełnionymi radością wychowankami Ośrodka, miło spędziliśmy czas, śpiewając świąteczne piosenki i rozmawiając o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia. Jesteśmy bardzo wdzięczni za możliwość spędzenia tego szczególnego czasu w roku z osobami, które patrzą przede wszystkim sercem i cieszą się z każdej chwili spędzonej w gronie ciepłych i życzliwych osób.