Dzień języków obcych

3 października 2014 roku w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych.
Gośćmi honorowymi byli: dr hab. Paweł Laidler z Instytutu Amerykanistyki UJ, który na otwarcie wygłosił wykład w języku angielskim na temat roli Stanów Zjednoczonych w polityce światowej dawniej i dziś, oraz Henry Keating z Irlandii z prelekcją na temat Irlandii.
Zespoły z klas licealnych oraz technikum przedstawiały różnorodne prezentacje w języku angielskim i niemieckim, dotyczące zabytków, atrakcji, ciekawostek oraz ogólnych wiadomości o zagranicznych krajach.
Pozostali uczniowie mieli możliwość brania udziału w quizach, konkursach, wspólnym śpiewaniu karaoke, a na koniec w SMS-owym głosowaniu, umożliwiającym wybór klasy, która najlepiej według nich przedstawiła daną prezentację.
W przerwach goście i uczestnicy mogli skosztować specjałów kuchni szwajcarskiej, austriackiej, niemieckiej, amerykańskiej i angielskiej w przygotowanym przez uczniów zimnym bufecie.
Główną nagrodą było całodniowe nieprzygotowanie dla zwycięskiej klasy do wykorzystania w dowolnym terminie, a także smakołyki przygotowane przez organizatorów. Pierwsze miejsce zdobyła klasa III t , drugie III b, a trzecie II a. Nagroda publiczności trafiła do klasy III b.