Edukacja klas biologiczno-chemicznych w Pieninach i rezerwacie „Bór na Czerwonym”

W dniach 21-23 października 2013 roku uczniowie klas biologiczno-chemicznych /1c, 1d, 3c/ II LO w Rabce-Zdroju byli na trzydniowej wycieczce edukacyjnej w Pieninach i Kotlinie Orawsko-Nowotarskiej.
21 października uczniowie pokonali trasę od Jaworek do Szczawnicy, zapoznając się z osobliwościami przyrodniczymi Małych Pienin /rezerwat skalny „Wąwóz Homole”, rezerwat krajobrazowy i leśny „Wysokie Skałki”/ a także zdobyli najwyższy szczyt całych Pienin, Wysoką /1050 m n.p.m./. 22 października z pracownikiem Pienińskiego Parku Narodowego poznali faunę i florę Pienin Środkowych /Właściwych/ – Pieninek /Sokolicy, Czerteziku/, Masywu Trzech Koron. 23 października uczniowie zwiedzili szczytowo-pompową elektrownię wodną w Niedzicy, która korzysta z wód Zbiornika Czorsztyńskiego. Wycieczkę zakończyły zajęcia w rezerwacie torfowiskowym „Bór na Czerwonym”, które prowadzili pracownicy Nadleśnictwa Nowy Targ, zastępca nadleśniczego Andrzej Głodkiewicz i leśniczy Krzysztof Przybyło.