Finał II Małopolskiego Konkursu Piosenki Niemieckiej SUPERSTAR 2017

9 czerwca 2017 w Amfiteatrze w Rabce-Zdroju odbył się finał II Małopolskiego Konkursu Piosenki Niemieckiej SUPERSTAR 2017. Organizatorem konkursu było Koło Jordanów/Oddział Katowice PSNJN. Honorowy patronat nad konkursem sprawowali: Burmistrz Rabki – Zdroju, Instytut Austriacki Kraków oraz Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE w Warszawie. Wykonawcy  mogli wykazać się umiejętnościami językowymi oraz muzycznymi. Bardzo ważnym zadaniem konkursu  jest  motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego poprzez piosenkę.  Naszą szkołę – II Liceum im. ks. prof. Józefa Tischnera  reprezentowały dwie solistki i jeden zespół. Angelika Czyszczoń (IB) zajęła III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Anna Sarka (IIC), Justyna Skwarek i Artur Sienkowiec (IB) za wykonanie utworów otrzymali wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami. Opiekun uczniów – pani profesor Anna Kościelniak otrzymała pisemne podziękowanie za zaangażowanie w przygotowanie uczniów do konkursu. Gratulujemy!