Humaniści w Krakowie w muzeum i na wykładzie

W czwartek 31 stycznia tegoroczni maturzyści z klasy 3 b wraz z kilkoma uczniami z klasy 2 a wybrali się na wycieczkę profilową do Krakowa. Humaniści najpierw udali się do dawnego budynku Dworca Głównego PKP w Krakowie, gdzie obecnie mieści się przestrzeń muzealna, w której można zobaczyć niezwykłą wystawę zatytułowaną „Historyland”. To projekt, który przy użyciu klocków lego ukazuje historię Polski z perspektywy jej chlubnych dziejowych momentów. Z muzeum uczniowie udali się na Rynek Główny, by w Instytucie Amerykanistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego wysłuchać wykładu dr Magdaleny Modrzejewskiej, która bardzo interesująco opowiadała o rolach płciowych w amerykańskim społeczeństwie. Nie zabrakło licznych ciekawostek, które zachęciły uczniów do zadawania pytań.