II Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. J. Tischnera w Rabce-Zdroju najlepszą szkołą na Podhalu!

Layout 1

Według opublikowanego na początku 2015 roku przez miesięcznik „Perspektywy” ogólnopolskiego rankingu liceów ogólnokształcących i techników najlepszą szkołą średnią w powiecie nowotarskim zostało II LO im. ks. prof. J. Tischnera w Rabce-Zdroju. Szkoła w porównaniu z zeszłym rokiem awansowała z pozycji 351 na 280, plasując się na 19 miejscu w województwie małopolskim i zdobywając srebrną tarczę – znak jakości „Perspektyw”.

II LO wyprzedziło nie tylko I LO im. E. Romera w Rabce-Zdroju, ale również placówki z 15 powiatów województwa małopolskiego, w tym szkoły z Nowego Targu i Zakopanego.

Na kryteria, którymi posłużono się do stworzenia rankingu złożyły się: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz dane Systemu Informacji Oświatowej.

jpg