IX Szkolny Rajd Górski

W dniach 21 – 23 września odbył się IX Szkolny Rajd Górski im. Ignacego Kurzei.

Cele rajdu to:

• Popularyzacja turystyki górskiej i krajoznawstwa wśród młodzieży Zespołu Szkół  w Rabce-Zdroju.
  • Uczczenie pamięci wieloletniego nauczyciela naszej szkoły.
  • Zapoznanie uczestników z walorami krajoznawczo – turystycznymi Beskidu Wyspowego.
  • Integracja uczniów ZESPOŁU SZKÓŁ.

W rajdzie uczestniczyła cała społeczność Zespołu Szkół. 41 uczniów wędrowało z namiotami na trasie trzydniowej a pozostali na trasach jednodniowych, prowadzących z Rabki-Zdrój na Luboń Wielki. Podczas spotkania wszystkich uczestników na Luboniu Wielkim przeprowadzono konkurs krajoznawczo-turystyczny sprawdzający znajomość Beskidu Wyspowego i życiorysu patrona rajdu, konkurs piosenki turystycznej i konkurs sprawnościowy. Pełna relacja wraz z dokumentacją fotograficzną zostanie zamieszczona na stronie szkoły w najbliższym czasie.

Zobacz zdjęcia cz. 1

Zobacz zdjęcia cz. 2