Justyna Majchrzak na konkursie tischnerowskim w Łodzi

15 listopada odbył się w Łodzi tischnerowski konkurs oratorsko-filozoficzny, w którym udział wzięła uczennica naszej szkoły, Justyna Majchrzak.

Napisanie pracy poświęconej myśli Józefa Tischnera, patrona II LO w Rabce-Zdroju, było pierwszym etapem, którego pokonanie stało się zaproszeniem na finał do Łodzi. Justyna rozwinęła tezy księdza profesora: Im więcej w człowieku lęku przed człowiekiem, tym większe pragnienie władzy.  Im większe pragnienie władzy, tym większy lęk człowieka przed człowiekiem, a później zaprezentowała swoje umiejętności retoryczne przed szacowną publicznością z bratem Józefa Tischnera, panem Kazimierzem,  czy abp Grzegorzem Rysiem na czele oraz jury: prof. Witolem Glinkowskm z Katedry Filozofii Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego,  prof. Maciejem Woźniczką, dyrektorem Instytutu Filozofii Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jan Długosza w Częstochowie, dr Joanną Błażejewską, byłą pracownik Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego oraz Małgorzatą Wiktorko, kustosz muzeum MS Kwadrat.

Gościnna Łódź nie tylko umożliwiła uczniom szlifowanie swoich umiejętności pod okiem ekspertów, lecz również zapewniła im rozrywkę w postaci zwiedzania miasta, a także szansę nawiązania nowych kontaktów.

Więcej informacji na temat wydarzenia: