Klasy biologiczno-chemiczne na XVI Małopolskiej Nocy Naukowców

30 września 2022 roku  36 uczniów klas biologiczno-chemicznych 2c,3c,4c wybrało się na szesnastą edycję Małopolskiej Nocy Naukowców w Krakowie. W tym roku w Instytucie Biologii Uniwersytetu Pedagogicznego uczniowie wzięli udział w wykładach, warsztatach: „Elementy biochemii w życiu codziennym”, „Wydra – ambasador czystych wód?”, „Elementy biofizyki w życiu codziennym”, „Grzybowe bajania”, „Podwójne życie mchów”, „Od podziału do podziału – jak żyje komórka?”, „Uwaga sezon na kleszcze”, „Detektyw środowiskowy na tropie zanieczyszczeń”, „Życie pod ziemią – fauna glebowa”, „Uwaga na szkodniki magazynowanych produktów spożywczych!”.

MNN 2022 zakończyliśmy na pokazach, obserwacjach, wykładzie w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR „Wybrane choroby zwierząt laboratoryjnych”, „Histologiczny i histopatologiczny pokaz tkanek zwierząt – świat mikroskopii”, „Zostań chirurgiem”, „Pokaz obrazów RTG wybranych jednostek chorobowych”, „Osteologia w pigułce, czyli co to za kości?” i na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego „Prezentacja kolekcji jaj i piór ptaków domowych”, „Mrówka niejedno ma imię – poznaj pospolite gatunki mrówek” ….. a później powrót do domu i przed 24. byliśmy w Rabce-Zdroju.