Klasy biologiczno-chemiczne w Bieszczadach

W dniach 2-5 października 2017 roku uczniowie klas biologiczno-chemicznych /1c, 2c, 2d/ II LO w Rabce-Zdroju byli na czterodniowej wycieczce w Bieszczadach. W jej trakcie zapoznali się z historią, światem roślin i zwierząt Bieszczad. Pierwszego dnia uczniowie przeszli trasę: Brzegi Górne – Połonina Caryńska – Ustrzyki Górne, drugiego przejechali „pętlę bieszczadzką”, zwiedzając Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych, zaporę w Solinie, a trzeciego przeszli trasę: Wołosate – Tarnica – Krzemień – Bukowe Berdo – Muczne, aby spotkać żubry. Wędrówkę po Bieszczadach prowadził Paweł Gwóźdź, przewodnik beskidzki, pracownik Bieszczadzkiego Parku. Wycieczkę uzupełniło zwiedzanie Parku Etnograficznego w Sanoku, który należy do najpiękniejszych muzeów na wolnym powietrzu w Europie. Pod względem ilości obiektów jest największym skansenem w Polsce. Na obszarze 38 ha prezentowana jest kultura polsko-ukraińskiego pogranicza we wschodniej części polskich Karpat (Bieszczady, Beskid Niski) wraz z Podkarpaciem.