Klasy biologiczno-chemiczne w Pienińskim Parku Narodowym

W dniach 15-17października 2018 roku uczniowie klas biologiczno-chemicznych /2c, 3d/ II LO w Rabce-Zdroju byli na trzydniowej wycieczce w Pieninach. 15 października uczniowie pokonali trasę od Jaworek do Szczawnicy, zapoznając się z osobliwościami przyrodniczymi Małych Pienin /rezerwat skalny „Wąwóz Homole”, rezerwat krajobrazowy i leśny „Wysokie Skałki”/, a także zdobyli najwyższy szczyt całych Pienin, Wysoką /1050 m n.p.m./. 16 października uczniowie zobaczyli „serce” Pienińskiego Parku Narodowego, poznali faunę i florę Pienin Środkowych /Właściwych/ – Pieninek /Sokolicy, Czerteziku/, Masywu Trzech Koron. 17 października uczniowie przeszli Drogę Pienińską – trakt wiodący przez Przełom Pieniński ze Szczawnicy prawym brzegiem Dunajca do Czerwonego Klasztoru na Słowacji.