Klasy humanistyczne na krakowskiej amerykanistyce i wystawie dzieł van Gogha

iaujvang

Kim są kandydaci na prezydenta Stanów Zjednoczonych? Czym różni się amerykański system wyborczy od naszego? Czego możemy się spodziewać  dla Europy i Polski po nowym przywódcy światowego mocarstwa? Na te i wiele innych pytań uczniowie klas humanistycznych z naszego II LO otrzymali odpowiedź podczas wykładu dr hab. Pawła Laidlera w Instytucie Amerykanistyki UJ w Krakowie. Odbył się on w piątek 4 listopada, tuż przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych. Były pytania, były kontrowersje, ale uczniowskie horyzonty  bardzo się poszerzyły.

A po emocjach wyborczych przyszła też i chwila relaksu, którą humaniści spędzili wśród zaprezentowanych najnowszą techniką multimedialną  obrazów i myśli Vincenta Van Gogh’a, pokazywanych w nowopowstałym centrum wystawienniczym w Zabytkowym Budynku Dworca Głównego PKP przy Galerii Krakowskiej.