Klasy humanistyczne w Krakowie

We wtorek 23 stycznia klasy II B i I B udały się na wycieczkę profilową humanistów do Krakowa. Tym razem była to także podróż w czasie. W Muzeum PRL-u w Nowej Hucie uczniowie mieli okazję cofnąć się o ponad pół wieku – zaczynając od lat powojennych, kiedy to formowała się Polska Rzeczpospolita Ludowa pod nadzorem komunistycznej władzy, aż do lat 80-tych ubiegłego wieku.

Następnym punktem programu była wizyta w Instytucie Amerykanistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczniowie wysłuchali wykładu dr. hab. Pawła Laidlera na temat segregacji i desegregacji rasowej w USA, podczas którego prześledzone zostały problemy, konflikty i zmiany prawno-społeczne wynikające z zamieszkiwania terenu USA przez ludzi różnych ras, począwszy od połowy XVIII wieku do chwili obecnej.