Klasy II b i II c na wycieczce w Warszawie – relacja

W drugiej połowie października 2021 roku klasy II c oraz II b udały się na wycieczkę do Warszawy. Już o godzinie 13 byliśmy na miejscu. Pierwszym punktem naszej wycieczki było Muzeum Neonów – mogliśmy zobaczyć około 100 powojennych neonów. Następnie udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Wizyta w tym miejscu wzbudziła w nas wiele emocji. Wieczorem tego samego dnia  wybraliśmy się do Królewskiego Ogrodu Światła w Wilanowie. 

Następnego dnia z samego rana rozpoczęliśmy zwiedzanie od Traktu Królewskiego. Potem przyszła kolej na Stare Miasto, Zamek Królewski, Archikatedrę św. Jana, plac Piłsudskiego oraz podziwianie Belwederu z zewnątrz. Dzień zakończyliśmy wizytą na cmentarzu wojskowym na Powązkach oraz na cmentarzu Powstańców Warszawy i obejrzeniu pomnika „Polegli – Niepokalani”.

Ostatniego dnia wycieczki udaliśmy się na zwiedzanie POLIN – Muzeum Historii Żydów Polskich. Następnie czekał na nas czas wolny w Złotych Tarasach. Wczesnym popołudniem udaliśmy się do Łazienek Królewskich. Było to idealne miejsce do spacerowania oraz wyciszenia się. Około godziny 15 wyjechaliśmy z Warszawy. To był bardzo intensywny i owocny wyjazd.

Zobacz zdjęcia