Kolejny wielki sukces Mateusza Rosy

ol_biol_tytulowe

W dniach 23-25 kwietnia 2016 roku w Warszawie odbyły się zawody III stopnia XLV Olimpiady Biologicznej. W finale centralnym, odbywającym się na terenie Uniwersytetu Warszawskiego, wzięło udział 94 uczniów z całej Polski, a wśród nich rabczanin, Mateusz Rosa, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Józefa Tischnera w Rabce-Zdroju. Uczeń II LO zdobył 17 miejsce w Polsce i jednocześnie tytuł laureata XLV Olimpiady Biologicznej. Jest to kolejny, znaczący sukces Mateusza – utalentowanego i bardzo zdolnego ucznia, który w swojej dotychczasowej karierze w etapie ogólnopolskim olimpiad został finalistą XXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, XLIV Olimpiady Biologicznej a w zeszłym roku zdobył 4 miejsce w Polsce i tytuł laureata XXX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Mateusz dzięki swoim sukcesom w olimpiadzie biologicznej uzyskał zwolnienie z egzaminu maturalnego z biologii z maksymalnym wynikiem 100% i wstęp na większość uczelni wyższych w Polsce bez postępowania rekrutacyjnego. Mateusz Rosa jest także stypendystą-uczestnikiem programu pomocy wybitnie zdolnym uczniom o zainteresowaniach naukowych w ramach Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

Layout 1 Layout 1