Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej SUPERSTAR 2018

8 czerwca w Amfiteatrze w Rabce-Zdroju odbył się finał III Małopolskiego  Konkursu Piosenki Niemieckojęzycznej SUPERSTAR 2018. Organizatorem konkursu było Koło Jordanów/Oddział Katowice PSNJN. Honorowy patronat sprawowali Burmistrz Rabki – Zdroju, Instytut Austriacki Kraków , Goethe-Institut w Krakowie oraz Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE w Warszawie.

Wykonawcy  mogli wykazać się umiejętnościami językowymi oraz muzycznymi. Bardzo ważnym zadaniem konkursu  jest  motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego poprzez piosenkę.

Naszą szkołę reprezentowały w finale konkursu dwie solistki Oliwia Duda z klasy I c oraz Angelika Czyszczoń z klasy II b. Występ w finale poprzedziły kwalifikacje. Uczennice  nagrały  przygotowane utwory, które zostały ocenione przez jury i wybrane do etapu końcowego. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły odnoszą sukcesy podczas tego konkursu. Tym razem swoimi umiejętnościami wokalnymi i językowymi Oliwia Duda wyśpiewała drugie miejsce. Angelika Czyszczoń za wykonanie swojego utworu przy akompaniamencie gitary otrzymała wyróżnienie .  Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami. Opiekunka uczennic – prof. Anna Kościelniak otrzymała pisemne podziękowanie za zaangażowanie w przygotowanie uczniów do konkursu.