Konkursy i olimpiady 2010/2011

Wyniki konkursów i olimpiad przedmiotowych w roku szkolnym 2010/2011

BIOLOGIA        opiekun mgr Jacek Sobczyk
1. XL Olimpiada Biologiczna
Udział 4 uczniów klasy IIIc w zawodach okręgowych XL Olimpiady Biologicznej: Anny Gacek /wyróżnienie/, Pauliny Buksy  /wyróżniona praca badawcza/Dariusza CeklarzaPatryka Szklarza.
2. XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej
Udział 15 uczniów na etapie szkolnym – Joanny Rypel /Ic/  wyróżnienie w zawodach okręgowych i zajęcie VIII miejsca.
3. Udział Karoliny Uchacz  /IIc/ w Konkursie Neurobiologicznym zorganizowanym przez Uniwersytet  Jagielloński
4. Udział w krajowym etapie konkursu ,,Młodzież w Lasach Europy” YPEF 2010/2011 Dominiki Kubińskiej, Justyny Kowalcze, Aleksandry Zając /IIc/.

CHEMIA      opiekun mgr Grażyna Sabała
1. Wojewódzki  Konkurs Wiedzy Chemicznej zorganizowany przez Uniwersytet  Jagielloński – udział 3 uczniów klasy IIIc w I etapie: Patryk Szklarz, Katarzyna Wodecka, Dariusz Ceklarz.
2. Udział Patryka Szklarza /IIIc/  w II etapie IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z chemii.

FIZYKA  opiekun dr Anna Batko-Łazarska
1. Międzynarodowy Konkurs Fizyczny „Lwiątko”  – udział 15 uczniów; Karol Matyasik /IIIa/ wyróżniony tytułem „taon”.
2. XVII Krakowski Konkurs Fizyczny – udział 7 uczniów; 2 uczniów klasy Ia wzięło udział w zawodach w Krakowie.
3. Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „Eureka” – udział 13 uczniów; Dominik Gałka /IIIa/ wyróżniony za bardzo dobry wynik.

HISTORIA opiekun mgr Iwona Wróbel-Żarnowska
1. Ogólnopolski Konkurs „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy …” Katyń – 70 lat po zbrodni zorganizowany przez IPN – Patryk Szklarz /IIIc/ laureatem.
2. XV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o UJ – udział w I etapie Ilony Narczyńskiej /IIIc/.

JĘZYK ANGIELSKI opiekun mgr Wojciech Pękalski, mgr Aneta Szczypuła-Knapczyk, mgr Anna Wolska
1. Udział 33 uczniów w etapie szkolnym konkursu „FOX” – Maria Pietrzak /Ic/ wyróżnienie

JĘZYK NIEMIECKI  opiekun mgr Łucja Kołpak, mgr Anna Kościelniak
1. Konkurs fotograficzny „Wokół Języka” – udział Oliwii Dziubań /IIc/.
2. Konkurs muzyczno-wokalny na najciekawsze i najoryginalniejsze wykonanie „Ody do radości” – II miejsce Kraków /opiekun mgr Anna Kościelniak/.
3. Ogólnopolski Konkurs Języka niemieckiego DEUTSCHFREUND 2010:
Kategoria JUNIOR (klasy I LO ) – wzięły udział dwie uczennice,
Kategoria STUDENT (klasy II i III LO) – uczestniczyło 9 uczniów – laureatką konkursu została Maria Stożek z klasy II b, która zajęła 2 miejsce w Małopolsce i 11 miejsce w Polsce; wyróżnienie  otrzymała Beata Tejza z klasy III a /opiekun mgr Anna Kościelniak/. Trzecie miejsce w szkole i szósty wynik  w Małopolsce osiągnął Paweł Kluska z klasy III a.
4. Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii” z Języka Niemieckiego – udział w etapie rejonowym w Krakowie Marii Stożek /IIb/ /opiekun mgr Anna Kościelniak/

JĘZYK POLSKI opiekun mgr Barbara Luberda
1. XLI Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
Udział w zawodach okręgowych  Barbary Piątkowskiej /IIb/
2. Udział w 56 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim Marii Gwiżdż, Natalii Spyra /Ia/, Eweliny Arendarczyk, Aliny Lach, Eweliny Moniak, Anny Omylak /IIb/wyróżnienie Aliny Lach.
3. Ogólnopolski Konkurs „Tischnerowski ślady”.
4. IV Przegląd Form Artystycznych Młodzieży Szkół Tischnerowskich – udział Moniki Kraus /Ia/, Agata Kuziak /IIc/ wyróżnienie w kategorii konkurs plastyczny.

JĘZYK POLSKI opiekun mgr Justyna Burmistrz
1. Ogólnopolski Konkurs „Tischnerowski ślady” – Karol Matyasik /IIIa/ udział w finale.
2. IV Przegląd Form Artystycznych Młodzieży Szkół Tischnerowskich – udział Klaudii Jurzec /IIa/Karola Matyasika /IIIa/.

JĘZYK POLSKI opiekun mgr Jolanta Kowalczyk-Krupa
1. Konkurs Szkół Tischnerowskich – konkurs fotograficzny „Prawda jest dla człowieka kluczem świata” – I miejsce Klaudii Czyszczoń /Ic/.
2. Konkurs recytatorski Krakowskiej Szkoły Artystycznej – udział uczennic klasy IIIb Agnieszki Stosur, Klaudii Wójcik, Agnieszki Wójciak.

MATEMATYKA opiekun mgr Małgorzata Nawara, mgr Anna Worwa
1. Udział 21 uczniów w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym na etapie szkolnym i 6 uczniów w etapie rejonowym.
Krzysztof Nawara /Ia/ II miejsce w kategorii klas I poziom rozszerzony,
Karolina Uchacz /IIc/ – III miejsce
Kinga Jurzec /Ia/ – III miejsce
2. IV edycja Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z matematyki – udział Konrada Olszowskiego /IIIa/ w II etapie i Kuby Kasperczyka /IIIa/ w II etapie i etapie centralnym.

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ      opiekun mgr Grażyna Sabała
1. Udział w etapie szkolnym Dawida Broniszewskiego z IIIt w Olimpiadzie z Przesiębiorczości.

PRZYSPOSOBIENIE OBRONNE      opiekun mgr Stanisław Osika
1. III miejsce w powiatowych zawodach Pierwszej Pomocy PCK – Dominik Bańka, Joanna Dragon, Beata Krzysztofiak, Kamil Pajdzik /IIa/, Agata Kuziak /IIc/.

RELIGIA   opiekun ks mgr Jan Dolasiński
1. Udział 85 uczniów w etapie szkolnym XXI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Teologii Katolickiej „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”- udział w etapie diecezjalnym Klaudii Czyszczoń /Ic/, Karola Matyasika /III/.
2. XV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej – udział 45 uczniów w etapie szkolnym.