Konkursy i olimpiady 2009/2010

Wyniki konkursów i  olimpiad przedmiotowych w roku szkolnym 2009/2010

BIOLOGIA        opiekun mgr Jacek Sobczyk

1.Marzena Turek  /IIIc/   udział z wyróżnieniem w zawodach okręgowych XXXIX Olimpiady Biologicznej,  finalista zawodów centralnych XXXIX Olimpiady Biologicznej; wyróżniona praca badawcza w zawodach okręgowych XXXIX OB "Ocena stopnia antropopresji na środowisko przyrodnicze wsi Naprawa, na podstawie występowania mchów".
Dominik Żurek /IIIc/  udział w zawodach okręgowych XXXIX Olimpiady Biologicznej, praca badawcza "Ocena skażenia powietrza ditlenkiem siarki na terenie południowo-wschodniej części Rabki-Zdroju,  na podstawie badań porostów z zastosowaniem skali porostowej".
2.Udział 19 uczniów w etapie szkolnym XXV Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej.

CHEMIA      opiekun mgr Grażyna Sabała
Dominik Żurek  /IIIc/ został   finalistą XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego i zdobył wyróżnienie w Wojewódzkim  Konkursu Wiedzy Chemicznej zorganizowanym przez Uniwersytet  Jagielloński.

FIZYKA  opiekun dr Anna Batko-Łazarska
1.Daniel Olszowski /IIIa/ laureatem konkursu "Pytanie do Naukowca" – nagrodzony podczas Krakowskiej Nocy Naukowców.
2.Udział Daniela   Olszowskiego /IIIa/  w II etapie   III edycji Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" z fizyki.
3.Udział 12 uczniów w Konkursie polsko-ukraińskim "Lwiątko 2010" – najwyższy wynik Karol Matyasik /IIa/.
4.Udział 2 uczniów w etapie szkolnym i wojewódzkim XVI Krakowskim Konkursie Fizycznym.

GEOGRAFIA  opiekun mgr Stanisław Osika
1.Udział w etapie szkolnym XXXVI Olimpiady Geograficznej Karola Matyasika /IIA/ temat pracy "Powiązania przestrzenne Jordanowa".
2.Mariusz Kusiak /IIIa/  został finalistą zawodów centralnych III edycji Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" z geografii.

HISTORIA opiekun mgr Iwona Wróbel-Żarnowska
1.Konkurs "Katyń – pamiętamy" – Patryk Szklarz /IIc/ praca literacka i Barbara Piątkowska praca plastyczna.
2.Konkurs na projekt edukacyjny "Póki nie jest za późno" – praca Klaudii Wójcik /IIb/ i Anny Szpak /IIb/ pt "Chrońmy przeszłość".

JĘZYK ANGIELSKI opiekun mgr Wojciech Pękalski, mgr Aneta Szczypuła-Knapczyk, mgr Anna Wolska
1.Udział uczniów w Konkursie Języka Angielskiego NKJO w Suchej Beskidzkiej
2.Udział uczniów w Konkursie Języka Angielskiego "FOX" – bardzo dobry wynik i nagroda Jakuba Kasperczyka /IIa/.

JĘZYK ANGIELSKI opiekun mgr Anna Wolska
Udział 23 uczniów w Konkursie "College Challenge" w I etapie; 2 uczniów brało udział w II etapie w Zakopanem /Daniel Olszowski /IIIa/ i Jakub Kasperczyk – 8 miejsce/

JĘZYK POLSKI opiekun mgr Barbara Luberda
1.Udział w etapie szkolnym XL Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego Ilony Narczyńskiej /IIc/.
2.Udział Ilony Narczyńskiej /IIc/  w III Ogólnopolskim Konkursie Filozoficzno-Oratorskim "Na ścieżkach życia – Tischnerowskie drogowskazy".
3.Udział  w  etapie  okręgowym  Darii Szeligi /Ic/,  Karoliny  Uchacz /Ic/, Kingi Kroker /Ia/ 55 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim.
4.III Przegląd Artystyczny Młodzieży Szkół Tischnerowskich – II miejsce Oliwia Dziubań /Ic/.
5.Turniej Jednego Wiersza – wyróżnienia dla Tomasza Żura /Ib/ i Kingi Luberdy /Ib/.

JĘZYK POLSKI opiekun mgr Anna Tokarczyk-Wróbel
Wyróżnienie dla Izabeli Kowalczyk /IIIb/ w 55 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w Nowym Targu.

JĘZYK POLSKI opiekun mgr Justyna Burmistrz
1.Udział Karola Matyasika /IIa/ w II etapie  III Ogólnopolskiego Konkursu Filozoficzno-Oratorskiego "Na ścieżkach życia – Tischnerowskie drogowskazy" w Łodzi
2.III Przegląd Artystyczny Młodzieży Szkół Tischnerowskich w Wałczu:
a/w kategorii poetyckiej: III miejsce Klaudia Jurzec /Ia/, wyróżnienie Karol Matyasik /IIa/,
b/w kategorii plastycznej: II miejsce Beaty Krzysztofiak /Ia/
3.Ogólnopolski Konkurs "Tischnerowskie Ślady" w Wadowicach – Karol Matyasik zajął VI miejsce
4.Udział Angeliki Pierzgi /IIa/, Joanny Żegleń /IIa/ w 55 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w Nowym Targu.
5.Szkolny konkurs wiedzy o ks. prof. Józefie Tischnerze – I miejsce Joanny Dragon /Ia/, II miejsce Karol Matyasik /IIa/

JĘZYK NIEMIECKI  opiekun mgr Łucja Kołpak, mgr Anna Kościelniak
1.Udział 9 uczniów w etapie szkolnym VII Konkursu Języka Niemieckiego NKJO w Zakopanem.
2.Jan Skawski /IIIc/ I miejsce w VII Konkursie Języka Niemieckiego NKJO w Zakopanem – opiekun mgr Anna Kościelniak.

JĘZYK NIEMIECKI  opiekun mgr Łucja Kołpak
1.Udział w etapie szkolnym 6 uczniów w IX Międzynarodowej Olimpiadzie Języka Niemieckiego WSEM w Bielsku Białej.

MATEMATYKA opiekun mgr Małgorzata Nawara
1.Udział 8 uczniów w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym na etapie rejonowym. Mateusz Antolec /IIIa/ zwycięzca etapu rejonowego na poziomie rozszerzonym.
2.Udział Daniela Olszowskiego /IIIa/, Mateusza Antolca /IIIa/, Szymona Wojdyły /IIIa/, Daniela Cichonia /IIIa/ w II etapie III edycji Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" z matematyki. Mateusz Antolec laureatem zawodów centralnych III edycji Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" z matematyki

MATEMATYKA opiekun mgr Anna Worwa
1.Udział 2 uczniów klasy Ic /Karolina Uchacz, Konrad Dąbrowski/ w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym na etapie rejonowym. Karolina Uchacz zajęła III miejsce w etapie rejonowym na poziomie podstawowym.

RELIGIA   ks mgr Jan Dolasiński
1.Udział 58 uczniów w etapie szkolnym XX Olimpiadzie Teologii Katolickiej.  Udział w etapie diecezjalnym Karoliny Palki /Ic/ i Karola Matyasika /IIa/.
2.Udział 65 uczniów w etapie szkolnym Konkursu Wiedzy Biblijnej. Udział w etapie diecezjalnym 4 uczniów: Barbary Śmietany /Ia/, Pauliny Rusnak /IIc/, Małgorzaty Pustyły /IIc/, Anny Węglarz /IIc/.