„Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku” – finał IV edycji z sukcesami naszych uczniów

1

IV edycja projektu „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku” dobiegła końca.  W bieżącym roku szkolnym 2015/2016 projekt został zrealizowany przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie pod  nazwąPolacy bez Ojczyzny. Losy Polaków na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej w latach 1946–2015”. Z roku na rok zainteresowanie tematyką Kresów Wschodnich rośnie, czego dowodem jest liczba prac konkursowych nadesłanych do komisji podczas tegorocznej edycji – ponad 100 prac multimedialnych i pisemnych w kategoriach gimnazjów oraz szkół średnich. Do ścisłego finału konkurs historycznego zakwalifikowało się dwóch uczniów naszego liceum, mianowicie Paulina Obłąk oraz Szymon Masłowski z klasy II B.

9 czerwca podczas uroczystej sesji kończącej IV edycję projektu dotyczącego Kresów Wschodnich, która miała miejsce w LO Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie zostali ogłoszeni finaliści oraz laureaci tegoż konkursu historycznego. Z przyjemnością informujemy, że  Szymon Masłowski uzyskał tytuł laureata 2. miejsca w kategorii pracy pisemnej (indywidualnej), tym samym zdobywając indeks na Wydział Historii i Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II w Krakowie, natomiast Paulina Obłąk została finalistką tegorocznej edycji konkursu. Uczniowie naszej szkoły przygotowali prace konkursowe pod kierunkiem pani mgr Iwony Wróbel – Żarnowskiej.

Gratulujemy wielkiego sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć w kolejnych edycjach!