Małopolska Noc Naukowców 2011 Grupa matematyczno-fizyczna

23 września 41 uczniów z klas mat-fiz-geo uczestniczyło w Małopolskiej Nocy Naukowców. Obserwowano m.in. wyładowania piorunowe, iskrowe i ślizgowe w Laboratorium Wysokich Napięć AGH i efektowne doświadczenia fizyczne na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ.

Uczniowie uczestniczyli w wykładach – szczególne zainteresowanie wzbudziły tematy "Ruchy Browna i zjawiska paradoksalne", "Czy istnieje życie we Wszechświecie", "Jak działa GPS". Stanowiska interaktywne pozwoliły na samodzielne wykonanie kilkunastu doświadczeń z cyklu "Magiczna Fizyka": "strzelanie powietrzem", "krzesło fakira", "aż włosy stają na głowie", "czyja to twarz", "zabawy momentem pędu", "wpływ magnesu na wizerunek".
    Z warsztatów każdy z uczestników wyszedł z własnoręcznie skonstruowanym peryskopem.Zajęcia były super. Za rok jedziemy znowu! – to krótkie uczniowskie podsumowanie kolejnej Nocy Naukowców.