Nasza Szkoła w Łodzi na VIII Konkursie Tischnerowskim

W dniach 13-14 listopada odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Tischnerowskiego „Na ścieżkach życia – Tischnerowskie drogowskazy”, który już po raz ósmy zorganizowało XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi. Do finału tej prestiżowej imprezy zakwalifikowało się tylko dziewięcioro uczniów z całej Polski, w tym po raz pierwszy uczeń Naszej Szkoły – Szymon Masłowski z klasy Ib, prowadzony przez swojego polonistę – pana Marka Olszewskiego. Mowa retoryczna Szymona, interpretująca myśl księdza Tischnera, zaskarbiła sobie względy organizatorów i pozwoliła mu wystąpić podczas finału pomiędzy reprezentantami z Łodzi, Zakopanego, Krakowa, Bochni, Poznania, Ligoty i Wadowic.

Szymon przemawiał przed czteroosobową komisją jurorską, w skład której weszli doktorzy i profesorowie wydziałów filozoficznych i filologicznych Uniwersytetu Łódzkiego. Ostatecznie laur trafił w ręce uczennicy z XXIII LO im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi. Wszyscy uczestnicy otrzymali cenne nagrody w postaci książek ks. Józefa Tischnera. Dodatkową atrakcją konkursu był udział w imprezie brata ks. prof. Józefa Tischnera – Kazimierza, który w osobistej rozmowie wyraził szczególną radość, że Rabka zaznaczyła swoją obecność w łódzkim finale. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach również nie zabraknie nas w Łodzi.Łódź - listopad 2014 103 Łódź - listopad 2014 098 Łódź - listopad 2014 085