Noc Biologów 2017

13 stycznia 2017 roku w 24 ośrodkach naukowych na terenie całego kraju odbyła się „Noc Biologów”. W Małopolsce organizatorem był Instytut Systematyki i Ewolucji Zwierząt PAN i Wydział Biologii i Nauk o Ziemi UJ.
W ramach „Nocy Biologów” 50 uczniów klas biologiczno-chemicznych II LO w Rabce-Zdroju /1c, 1d, 2c/ brało udział w zajęciach na terenie III Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Instytucie Zoologii, Instytucie Nauk o Środowisku i Centrum Edukacji Przyrodniczej.
Uczniowie wzięli udział w warsztatach: „Entomolog jedzie w teren” , „Życie w kropli wody”, „Fauna, która nas otacza – czyli o świecie kręgowców”, „Jak pokolorować mózg – techniki immunohistochemiczne w neurobiologii”, „Inwazje biologiczne na przykładzie ślimaków i małży”, „Zapisane w dłoniach czyli jak odczytywać dermatoglify”, „Co w trawie piszczy” – biologia owadów na przykładzie świerszcza domowego”, „Metody eksperymentalne w Endokrynologii – poznaj świat hormonów z naszej strony”, „Stwórz własna kolekcję skamieniałości”, „Zwierzęta modelowe”, pokazach: „Spotkanie z muszką owocową – od skrzydełka do komórki” i wysłuchali wykładów: „Zęby, które leczą – komórki macierzyste miazgi zęba w regeneracji tkanek”, „Kilka pustych pokoi”, „Glej (nie Klej)”.