Noc Biologów 2018

12 stycznia 2018 roku w 32 ośrodkach naukowych na terenie całego kraju odbyła się „VII Noc Biologów”. W Krakowie organizatorem był Instytut Systematyki i Ewolucji Zwierząt PAN, Wydział Biologii i Nauk o Ziemi UJ, Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ.
W ramach „Nocy Biologów” 47 uczniów klas biologiczno-chemicznych II LO w Rabce-Zdroju /1c, 2c, 2d/ brało udział w zajęciach na terenie III Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Instytucie Zoologii i Badań Biomedycznych, Instytucie Nauk o Środowisku i Centrum Edukacji Przyrodniczej.
Uczniowie wzięli udział w warsztatach: „Atomowy zawrót głowy”, „Biochemia w kuchni”, „Stwórz własna kolekcję skamieniałości”, „Tajemnica podwójnej helisy”, „Zapisane w kościach – co można odczytać z ludzkiego szkieletu?”, „Neurofizjologia od kuchni – rejestracja żywej tkanki mózgowej”, „Jak sprawdzić co słychać w mózgu?”, „Różnorodność wśród zwierząt kręgowych”, „Jak pokolorować mózg?”, wysłuchali wykładu „Żaba czy ropucha? Identyfikacja krajowych gatunków płazów”. Dużą atrakcją było stanowisko terrarystyczne firmy Bazyliszek, gdzie można było zapoznać się z gatunkami egzotycznej fauny.