Noc Biologów 2019

11 stycznia 2019 roku w 32 ośrodkach naukowych na terenie całego kraju odbyła się „VIII Noc Biologów”. W Krakowie organizatorem był Instytut Systematyki i Ewolucji Zwierząt PAN, Wydział Biologii i Nauk o Ziemi UJ, Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ.

W ramach „Nocy Biologów” 46 uczniów klas biologiczno-chemicznych II LO w Rabce-Zdroju /1c, 2c/ brało udział w zajęciach na terenie III Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Instytucie Zoologii i Badań Biomedycznych, Instytucie Nauk o Środowisku i Centrum Edukacji Przyrodniczej oraz Muzeum Przyrodniczym ISEZ PAN.

Uczniowie w Instytucie Systematyki i Ewolucji Zwierząt PAN zwiedzili z przewodnikiem Muzeum Przyrodnicze i wzięli udział w warsztatach: „Z pająkami za pan brat”, „Różnorodność chrząszczy”.

Później w Instytucie Zoologii i Badań Biomedycznych byli na warsztatach: „Krew pod lupą – barwienie i analiza preparatów hematologicznych”, „Jak badamy skutki narażenia człowieka na chemiczne zagrożenia środowiska?”, „Zagraj w kości – metody badań osteologicznych”, „Metody badań genetycznych”, „Rośliny zagrożone wyginięciem”. Na koniec uczniowie zwiedzili wystawy  w Centrum Edukacji Przyrodniczej.