ZESPÓŁ SZKÓŁ

Nr telefonu/fax: 018 26 77 029
Adres e-mail:
lo2r@.wp.pl

• Rekrutacja: elektroniczna, zasady i terminy przeprowadzania rekrutacji zgodnie z decyzją    Małopolskiego Kuratora Oświaty
  • Języki obce: j. angielski, j. niemiecki,  j. rosyjski (podział na grupę podstawową i zaawansowaną)
  • Szkoła posiada monitoring, obiekt jest chroniony
  • Opieka medyczna: pielęgniarka 1 raz w tygodniu
  • Wyżywienie: stołówka, sklepik

• Nasza dewiza:
    MAŁA, DOBRA SZKOŁA

Zespół Szkół składa się z II Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Informatycznego.

Zespół Szkół to szkoła istniejąca od 1991 roku i wywodząca się ze Studium Nauczycielskiego powszechnie znanego w całym regionie Podhala z powodu  wysokiego poziomu kształcenia kadry pedagogicznej. Cieszymy się popularnością ze względu na wysoki poziom nauczania, atrakcyjność życia szkolnego, przyjazną atmosferę i dobrą lokalizację.
    Uczeń w naszej szkole nie jest anonimowy. Najlepsi uczniowie mają szanse na stypendium naukowe. Nauka w szkole jest jednozmianowa. Wszystkie oddziały mają przypisane sobie klasopracownie.

Szkoła umożliwia kształcenie w następujących klasach:

• II Liceum Ogólnokształcące        więcej >>
      • klasa z poszerzonym programem nauczania przedmiotów ścisłych (matematyka, fizyka lub geografia)
      • klasa z poszerzonym programem nauczania przedmiotów przyrodniczych (chemia, biologia)
      • klasa z poszerzonym programem nauczania przedmiotów humanistycznych (język polski, historia, języki obce)

• Technikum Informatyczne    więcej >>

Szkoła umożliwia także:

• udział w olimpiadach i konkursach przedmiotowych
    • korzystanie z biblioteki i czytelni internetowej
    • udział w zawodach sportowych
    • udział w zajęciach związanych z profilaktyką uzależnień
    • udział w rajdach turystycznych, wycieczkach dydaktycznych, w tym zagranicznych
    • udział w zajęciach  Szkolnego Klubu Górskiego

Największy nacisk kładziemy na solidne przygotowanie uczniów do egzaminu maturalnego pozwalające na podjęcie nauki na wyższych uczelniach. Równie ważnym celem nauczania i wychowania jest pomoc uczniom w kształtowaniu postaw akceptujących swoje człowieczeństwo we wszystkich jego przejawach oraz rozwijanie ich zainteresowań.
    Uczniowie naszej szkoły są finalistami olimpiad przedmiotowych, odnoszą sukcesy w zawodach i rozgrywkach sportowych.

W roku szkolnym 2005/2006 do egzaminu maturalnego przystąpili wszyscy absolwenci szkoły.
    Zdawalność matury zewnętrznej 100%, wyniki maturalne w skali 9 stopniowej – poziom 6,7, 8

Baza szkoły
    Szkoła posiada 12 klasopracowni  wyposażonych w pomoce dydaktyczne ze  stanowiskami komputerowymi z dostępem do internetu, salę gimnastyczną, siłownię, bibliotekę, czytelnię, centrum multimedialne, dwie  sale komputerowe wyposażone w sprzęt przekazany szkole przez MEN, stołówkę. Nauczyciele i uczniowie mają do dyspozycji wiele pomocy naukowych, w tym sprzęt audiowizualny, rzutnik multimedialny, mogą też  korzystać ze stałego dostępu do internetu. Budynek i jego otoczenie są monitorowane.

Kadra nauczycielska
    70% nauczycieli przedmiotów maturalnych jest egzaminatorami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej
    65% nauczycieli pełnozatrudnionych posiada stopień nauczyciela dyplomowanego

Lokalizacja szkoły
    Szkoła znajduje się na zachodnim stoku wzniesienia Bania na wysokości 545 m n.p.m., z pięknym widokiem na Rabkę i Babią Górę.

Widok na wzniesienie Bania z budynkiem szkoły

Fragment planu Rabki-Zdrój