Odkrywanie skarbów dziedzictwa południowej Małopolski

Zakończył się  projekt  „Odkrywanie skarbów dziedzictwa południowej Małopolski”, czyli spuścizny niematerialnej Górali Orawskich, Górali Babiogórskich, Kliszczaków, Zagórzan, Górali Spiskich, Górali Białych, Górali Czarnych i Górali Pienińskich.

Jego celem były naukowe badania terenowe, angażujące miejscową młodzież do napisania minimum 160 prac – literackich lub wizualnych, a konkretnie wywiadów, reportażów i filmów – prezentujących miejscową kulturę. Jury w składzie: Anna Jarzębska, Agnieszka Szuścik, Leszek Rafalski, Łukasz Sochacki, Przemysław Zieliński, Krystyna Kołat wyłoniło 25 laureatów, spośród których aż dwoje uczęszcza do naszej szkoły. Są to Joanna Kozioł z klasy IIb, wyróżniona za pracę o ulicy Garncarskiej w Rabce-Zdroju oraz Dawid Śmieszek z IIc – wyróżniony za współautorstwo filmu  „Kolędowanie u Zagórzan”.

Laureatom serdecznie gratulujemy i zachęcamy pozostałych uczniów do wzięcia udziału w następnej  edycji projektu  – o szczegółach poinformują poloniści.

Więcej o tej inicjatywie na stronie http://skarbygorali.pl/