Osiągnięcia – Fizyka

Osiągnięcia uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Rabce –Zdroju

Fizyka

Uczniowie corocznie biorą udział w Krakowskim Konkursie Fizycznym (organizatorzy: Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie i Krakowski Oddział Polskiego Towarzystwa Fizycznego). Uczestniczą też w polsko – ukraińskim konkursie fizycznym „Lwiątko”, Olimpiadzie Fizycznej i innych zawodach.

Niektórzy odnieśli znaczące sukcesy:

• Tomasz Sularz – laureat XIX Krakowskiego Konkursu Fizycznego. (2013 r.)
  • Krzysztof Mikulec wyróżniony tytułem "taon" w polsko-ukraińskim konkursie fizycznym "Lwiątko". (2013 r.)
  • Przemysław Wronka – laureat Ogólnopolskiej Olimpiady "O diamentowy indeks AGH". (2013 r.)
  • Sylwester Sowa – laureat XVIII Krakowskiego Konkursu Fizycznego. (2012 r.)
  • Karol Matyasik wyróżniony tytułem "taon" w polsko-ukraińskim konkursie fizycznym "Lwiątko". (2011 r.)
  • Daniel Olszowski – laureat konkursu "Pytanie do Naukowca" zorganizowanego przez Instytut Fizyki Jądrowej w Krakowie. (2009 r.)
  • Daniel Olszowski – laureat XIV Krakowskiego Konkursu Fizycznego – VI miejsce (2008 r.)
  • Paweł Maciejewski – wyróżnienie w Polsko – Ukraińskim Konkursie Fizycznym  "Lwiątko 2008"
  • Tomasz Kułakowski i Tomasz Fornal „Czarne dziury” – wyróżnienie pracy w Wojewódzkim konkursie na referat z zakresu astronomii i astronautyki (2003 r.)
  • Tomasz Fornal – laureat IX Krakowskiego Konkursu Fizycznego – (2002 r.)
  • Zofia Mazurek – laureatka IX Krakowskiego Konkursu Fizycznego –  III miejsce (2002 r.)
  • Maria Szklarz „Błyski gamma” – wyróżnienie pracy w Wojewódzkim konkursie na referat z zakresu astronomii i astronautyki (2001 r.)
  • Tomasz Fornal – laureat VIII Krakowskiego Konkursu Fizycznego – VII miejsce (2001 r.)
  • Daniel Kocoń „Siła wiatru – energia bez ograniczeń” – III miejsce w II Regionalnym Konkursie Uczniowskich Prac z Fizyki (2000 r.)
  • Daniel Kocoń „Potęga grawitacji” – wyróżnienie pracy w I Regionalnym Konkursie Uczniowskich Prac z Fizyki zorganizowanym przez rzeszowski oddział Polskiego Towarzystwa Fizycznego (1998 r.)
  • Justyna Napora „Plamy Słoneczne” – II miejsce  w Wojewódzkim konkursie na referat z zakresu astronomii i astronautyki (1998 r.)
  • Magdalena Budyn „Wielki Wybuch” – I miejsce w Wojewódzkim konkursie na referat z zakresu astronomii i astronautyki (1998 r.)