Pożegnanie klas III

Klasa II c zabawnym przedstawieniem, opartym na oryginalnym scenariuszu Ilony Narczyńskiej, w ostatni piątek kwietnia pożegnała przygotowujących się do egzaminów maturalnych naszych nieodżałowanych trzecioklasistów. Wszyscy abiturienci odebrali  z rąk Dyrekcji i wychowawców świadectwa ukończenia II LO lub technikum, a ci z najlepszymi wynikami w nauce– także nagrody książkowe.
    Właścicielem najwyższej  średniej (5,31) i najlepszym fizykiem w szkole okazał się Daniel Olszowski z klasy IIIa, najlepszym matematykiem i posiadaczem indeksu AGH (jeszcze przed maturą!) – Mateusz Antolec (także IIIa), najlepszą humanistką – Ilona Mitka z IIIb, najlepszą biolożką – Marzena Turek (IIIc), zwolniona, dzięki swoim sukcesom, z matury z biologii na poziomie rozszerzonym, najlepszym chemikiem – Dominik Żurek (IIIc), a najlepszym informatykiem – Daniel Starmach (IVt).
    Gratulujemy im oraz tym wszystkim, którzy otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem i innego typu wyróżnienia, i wyrażamy nadzieję, że podobne  sukcesy zostaną powtórzone już niedługo – na zbliżającej się nieuchronnie maturze.

Korzystając z okazji nadmieniamy, iż ubiegłoroczne wyniki maturalne z języka polskiego uplasowały II LO na 4. pozycji w wojewódzwie małopolskim, co odnotowała "Gazeta Wyborcza" w krakowskim dodatku, publikując ranking szkół ponadgimnazjalnych Małopolski.

Wszystkim absolwentom naszej szkoły życzymy powodzenia na egzaminie dojrzałości-tym majowym i tym, który zdawać będą przez całe życie.