Próbna matura z chemii na UJ

Dopiero co wkraczaliśmy w progi naszej szkoły, zaczynaliśmy przygodę naszej życiowej Górki, poznawaliśmy tajniki chemii – od podstaw po rzeczy naprawdę trudne, a już przyszedł ten czas. Sprawdzenie całej swojej chemicznej wiedzy na egzaminie, jakim jest matura27 września, my – uczniowie klasy 3C, mieliśmy okazję zobaczyć, czym jest ta sławna matura. Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zaprosił nas, tegorocznych maturzystów, na swój wydział, przedstawiając ofertę studiów – bo przecież zaraz trzeba będzie dokonać wyboru. O godzinie 15:00 nadszedł ten moment – dostaliśmy w ręce arkusze i po przeczytaniu pierwszych zadań, mogliśmy zobaczyć, że jeszcze wiele musimy poćwiczyć. Mimo to, pełni nadziei czekamy na maturę w maju, która jak wszyscy liczymy, zapewni nam wymarzoną przyszłość.

Dawid Śmieszek, klasa 3C