Ranking Perspektyw – Złota Tarcza dla Technikum Informatycznego, Srebrna Tarcza dla Liceum

Ogólnopolski ranking szkół średnich przygotowany przez pismo „Perspektywy” i opublikowany tradycyjnie w styczniu przyniósł nam znów wiele powodów do radości. Wynika z niego, że nasze szkoły – zarówno II LO, jak i Technikum Informatyczne – z każdym rokiem zajmują coraz wyższe lokaty, pozostając jednocześnie jednymi z najlepszych szkół regionu. Potwierdzony w ten sposób prestiż i jakość kształcenia napawają nas wielką dumą.
II Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera zostało sklasyfikowane jako 2 szkoła powiatu nowotarskiego, 33 województwa małopolskiego i 292 w całej Polsce. Ponadto II LO zajęło 189 miejsce w Polsce w ogólnopolskim rankingu maturalnym liceów (tu w przyznawaniu lokat bierze się pod uwagę wyłącznie poziom zdanej matury) oraz zostało odznaczone „Srebrną Tarczą”.
Technikum Informatyczne im. ks. prof. Józefa Tischnera natomiast nie ma konkurencji wśród szkół technicznych powiatu nowotarskiego – jest najlepszą szkołą w regionie, zajęło również bardzo wysokie 5 miejsce w województwie małopolskim, 34 miejsce w ogólnopolskim rankingu i 27 w rankingu maturalnym techników. Nie dziwi więc, że tak wysokie lokaty przełożyły się na przyznanie szkole prestiżowej „Złotej Tarczy”.
Nie byłoby tych sukcesów, gdyby nie pracowitość i ambicja naszych uczniów, jak również determinacja, poświęcenie i profesjonalizm całej kadry nauczycielskiej. Wszystkim, których praca przyczyniła się do sukcesu obu szkół dziękujemy i gratulujemy, patrząc z nadzieją na kolejne lata.