Spektakl szkolnego kółka teatralnego

24 marca na deskach rabczańskiego teatru ,,Rabcio” odbyła się premiera dramatu Witolda Gombrowicza pt. ,,Iwona, księżniczka Burgunda” w inscenizacji naszego szkolnego kółka teatralnego. XX-wieczna sztuka podejmuje niezwykle istotne dla współczesnego świata treści. Pod pozorem opowiedzenia nieszczęśliwej historii miłosnej dwojga ludzi z zupełnie odmiennych warstw społecznych, widz uświadamiany jest o psychologii społecznej, oportunizmie oraz prześladowaniu odmiennych, indywidualnych jednostek, niewpisujących się w kanon, będących ofiarami nietolerancji. Dramat w reżyserii prof. Anny Tokarczyk-Wróbel oraz uczniów, obfitujący w humor, żartobliwe aluzje – bawi i wychowuje. Na szczególną uwagę zasługuje gra aktorska przedstawicieli wszystkich profilów naszego liceum. Swoją przedpremierę sztuka miała na szkolnej sali 20 marca dla uczniów klas pierwszych. Kółko teatralne planuje ponownie wystawić ,,Iwonę…” w pobliskich miejscowościach na przełomie maja i czerwca, o czym poinformujemy na bieżąco. W nowym roku szkolnym odbędzie się nabór do kółka, które będzie przygotowywać następną sztukę, o czym również pojawią się informacje szczegółowe.

Pełna obsada:

Aleksandra Figura – Iwona
Wiktoria Pawlas – Szambelan
Tomasz Onieszczuk – Książę Filip
Bartłomiej Olajossy – Król Ignacy
Ewelina Ryś – Królowa Małgorzata
Wiktoria Pawlas – Szambelan
Katarzyna Ławska – Iza, Dama
Jadwiga Zięba – Cyprian
Filip Pasieczny – Cyryl
Alicja Białońska – Ciotka I, Dama I
Jakub Mach – Ciotka II, Pan