Spotkanie z Markiem Żołądkiem

25 lutego 2010 roku uczniowie naszej szkoły wysłuchali wykładu Marka Żołądka poświęconego Koronie Ziemi oraz obejrzeli pokaz zdjęć  z jego ostatniej wyprawy w Alpy i na Kaukaz.
   Nasz absolwent zrealizował już znaczną część planów związanych z projektem "Korona Ziemi".
   Zdobyte szczyty: Europa – Mount Blanc i Elbrus (na nartach), Ameryka Północna – Denali (na szczycie dwukrotnie, dwoma różnymi drogami), Ameryka Południowa – Aconcagua (bez pomocy mułów i tragarzy), Afryka: Kilimanjaro, Australia: Góra Kościuszki.

Zobacz zdjęcia

Na zdobycie czekają jeszcze: Oceania: Pyramid Carstenz, Azja: Mount Everest, Antarktyda: Mount Vinson.

Po spotkaniu członkowie Szkolnego Klubu Górskiego zorganizowali dla koleżanek i kolegów z II Liceum Ogólnokształcacego zawody wspinaczkowe.

Zawody przeprowadzono na trzech drogach, na których brano pod uwagę najwyższy osiągnięty chwyt.
Najlepsze wyniki uzyskały następujące osoby:

1 miejsce – Justyna Potaczek (klasa II b)
2 miejsce – Justyna Bochnak (klasa I c)
3 miejsce – Alina Lach (klasa I b)

1 miejsce – Tomasz Mach (klasa III a)
2 miejsce – Maciej Bielak (klasa I c)
3 miejsce – Dawid Jąkała (klasa II a)
                     Robert Zając (klasa II b)
                     Daniel Chorążak (klasa II c)