Szwajcarzy w naszej szkole

W dniu 21.09.2007r. odwiedziła naszą szkołę grupa filmowców szwajcarskich kręcących na terenie gminy Rabka dokument na zlecenie rządu szwajcarskiego, a ściślej Szwajcarskiego Departamentu do Spraw Rozwoju (SDC), który zasila nasz region bezzwrotnymi dotacjami, o tutejszych warunkach życia ludzi, ich nadziejach na przyszłość, zatrudnieniu, rozwoju regionu.
Filmowcy nakręcili fragment lekcji j. angielskiego z kl. II b, sfilmowali lekcję wspinaczki na szkolnej ściance wspinaczkowej oraz przeprowadzili kilka indywidualnych wywiadów na temat warunków życia, perspektyw nauki i pracy młodych ludzi. Szwajcarom bardzo podobała się nasza szkoła, poziom językowy uczniów oraz ich otwartość i ich chęć współpracy.