Tischnerówka

W ostatnim tygodniu poprzedzającym wakacje 2012 uczniowie II LO odwiedzili Łopuszną, małą miejscowość położoną niedaleko Nowego Targu, gdzie żył i tworzył patron naszej szkoły, ks. prof. Józef Tischner.
    W Łopusznej młodzież złożyła wiązanki kwiatów na grobie Księdza Profesora, następnie w starym, wiejskim kościółku wysłuchała nagrania jednego ze sławnych kazań śp. Księdza.     W „Tischnerówce” zaś obejrzała pamiątki po Profesorze i miała przyjemność wysłuchać anegdot na jego temat, autorstwa p. Kazimierza Tischnera – brata – oraz p. Marii Derek – przyjaciółki rodziny.
    Mój krajobraz fundamentalny bierze się z gór i trochę z szumu Dunajca – pisał Józef Tischner. Dziś II LO przekonało się o tym naocznie.

Klaudia Hadwiczak (Ib)