„Traviata” Verdiego w Operze Krakowskiej

W miniony piątek zarówno nauczyciele, jak i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zorganizowanym przez Samorząd Szkolny wyjeździe do Opery Krakowskiej. Uczestnicy mieli przyjemność zobaczyć i usłyszeć słynną „Traviatę” Giuseppe Verdiego w reżyserii Krzysztofa Nazara. Pierwowzorem do zawartej w trzech aktach historii śmiertelnie chorej Violetty, w której rolę wcieliła się sopranistka Katarzyna Oleś-Blacha, stał się dramat Aleksandra Dumasa syna. Libretto stworzył Francesco Maria Piave. W opowieści o miłości, śmierci i poczuciu obowiązku buzowały uczucia: radość przeplatała się ze smutkiem, a miłość z rozpaczą i poczuciem bezsilności. Śpiewakom towarzyszyły dźwięki Orkiestry Opery Krakowskiej pod dyrygenturą Tomasza Tokarczyka. Widowisko na wszystkich uczestnikach wyjazdu wywarło niemałe wrażenie.