Uczennica II LO w finale IX Konkursu Tischnerowskiego w Łodzi

Sylwia

W dniach 19-21 listopada 2015 roku odbył się finał IX Ogólnopolskiego Konkursu Filozoficzno-Oratorskiego „Na ścieżkach życia – Tischnerowskie drogowskazy” organizowany przez XXIII LO im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi. Uczestnikami konkursu na jego pierwszym etapie byli uczniowie wszystkich szkół tischnerowskich z całej Polski, którzy wysyłali do komisji konkursowej propozycje swoich 8-minutowych wystąpień, interpretujących jedną z wybranych myśli ks. prof. Józefa Tischnera. Po selekcji, do łódzkiego finału zostało zaproszonych 8 najlepszych. Wśród nich znalazła się również uczennica naszego liceum – Sylwia Wójtowicz z klasy 3B, pracująca pod opieką polonisty Marka Olszewskiego.

Finałową uroczystość swoją obecnością uświetnili, m.in. rektor Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. prof. Józefa Tischnera, prof. nadzw. dr hab. Piotr Kłodkowski, reżyser filmu „Jego oczami” Szymon J. Wróbel oraz brat naszego patrona – Kazimierz Tischner.

Nasza radość z finałowego wystąpienia Sylwii jest tym większa, że została ona uhonorowana indywidualną nagrodą specjalną, którą odebrała z rąk reżysera Szymona J. Wróbla. Serdecznie gratulujemy sukcesu.