Uczniowie w Operze Krakowskiej

W dniu 21 października uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami udali się do Opery Krakowskiej w celu obejrzenia sztuki Gioacchina Rossiniego pt. Cyrulik sewilski. Wycieczka została zorganizowana z inicjatywy P. Prof. Iwony Wróbel-Żarnowskiej.
     Operę wystawiono w dwóch aktach we włoskiej wersji językowej z polskimi napisami. W głównych rolach wystąpili: Jarosław Bielecki (Hrabia Almaviva), Robert Gierlach (Bartolo), Monika Korybalska (Rozyna) oraz Tomasz Rak (Figaro). Całości sztuki dopełniła scenografia Natalii Kitamikado oraz kostiumy Joanny Klimas.
     Spektakl został przyjęty przez uczestników gromkimi brawami. Wielu z niecierpliwością oczekuje kolejnej okazji do podobnego wyjazdu.