Warsztaty chemiczne

warsztaty_chem W roku szkolnym 2015/16 wzięliśmy udział w warsztatach „Ostatni dzwonek przed maturą”. Zajęcia poprowadzili dydaktycy Wydziału Chemii UJ – mgr Michał Płotek, mgr Karol Dudek i mgr Tomasz Wichur.
Podczas dziesięciu sobotnich spotkań mieliśmy możliwość powtórzenia i utrwalenia poszczególnych działów chemii.
Każde zajęcia składały się z wykładu oraz zajęć ćwiczeniowych. Podczas wykładów przedstawione zostały najważniejsze zagadnienia w zależności od tematyki danego spotkania. Następnie, podzieleni na mniejsze grupy, rozwiązywaliśmy autorskie zadania, przygotowane przez prowadzących warsztaty. Każdy uczestnik miał wyznaczone zadanie domowe, do którego rozwiązanie mogliśmy znaleźć na stronie warsztatów.
Pierwszy raz w tym roku na Wydziale Chemii UJ była również organizowana próbna matura z chemii, w której mógł brać udział każdy maturzysta deklarujący podejście w tym roku, do matury z tego przedmiotu. W tym wydarzeniu wzięło udział ponad 600 osób. Było to idealne sprawdzenie naszych umiejętności.
Całoroczne warsztaty to dobrze spędzony czas, mieliśmy możliwość zgłębienia zagadnień chemicznych pod okiem pracowników naukowych, a przede wszystkim utwierdzenia się w przekonaniu, że dobrze jesteśmy przygotowani do tego najważniejszego sprawdzianu, jakim jest matura… z chemii.

Chemicy z klasy III c i III d

Zobacz zdjęcia

warsztaty_chem